Aktualności

Piękny mecz i zasłużone zwycięstwo!Nie ma chyba kibica, który żałowałby, że w czwartkowe popołudnie pojawił się na stadionie przy ul. Piaski. Nasz zespół po jednym z najlepszych i najefektowniejszych spotkań tego sezonu pokonał wicelidera z Kazimierza Biskupiego 3:2. Warto dodać, że od 23 minuty Kasztelania zmuszona była grać w "dziesiątkę", po tym jak czerwoną kartką za faul na przeciwniku ukarany został Adam Karbowy.

Pierwsze 20 minut czwartkowego hitu 23. kolejki konińskiej klasy okręgowej to wzajemne badanie się przez obie ekipy.  Żadna ze stron nie ryzykowała odważniejszym akcjami ofensywnymi. Pierwsza ważniejsze zdarzenie tego dnia to wspomniana już wcześniej kontrowersyjna decyzja sędziego, który w 23. minucie wyrzucił z boiska Adama Karbowego. Obrońca Kasztelanii niby faulował w polu karnym Nicolasa Machavę, w skutek czego zobaczył czerwony kartonik. Zawodnik Polonusa dołożył jednak sporo aktorstwa przy tej akcji, co wpłynęło na decyzję sędziego. Dariusz Brzostowski nie zdołał uratować swojego zespołu przed utratą bramki i goście mogli cieszyć się z prowadzenia po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym. Mimo trudnej sytuacji drużyna z Brudzewa ruszyła do odrabiania strat. Wbrew pozorom utrata zawodnika nie wpłynęła na poziom ich gry i już w 38. minucie meczu Jakub Lament ku uciesze brudzewskich kibiców zdobył bramkę na 1:1, dając nadzieję na korzystny wynik końcowy. Była to pierwsza bramka młodego pomocnika w barwach Kasztelanii.

Po przerwie zespół Michała Szymańskiego wciąż dominował na boisku. Polonus ograniczył się do obrony i ewentualnych dalekich podań w stronę szybkiego Nicolasa Machavy. Jednak bardzo dobrze ustawienii brudzewscy stoperzy podcinali skrzydła lini ofensywnej drużyny gości. W 62 minucie arbiter gówny po raz drugi w tym meczu wskazał na jedenasty metr, lecz tym razem na korzyść Kasztelanii. Powodem tej decyzji było zagranie ręką w polu karnym przez obrońcę z Kazimierza Biskupiego. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Damian Witaszek. Całkowicie zagubiony zespół gości 6 minut później został dobity przez Roberta Bąkowskiego, który dopiero co pojawił się na boisku i zaraz wpisał się na listę strzelców, powiększając tym samym wynik i własny okazały dorobek bramkowy. W doliczonym już czasie gry Dariusz Brzostowski - zasłonięty przez obrońców, nie zdołał obronić strzału z dystansu i Polonus zdobył bramkę kontaktową. Mimo to brudzewianie utrzymali wynik do ostatniego gwizdka.

Podsumowując trzeba pochwalić cały zespół za ogromne zaangażowanie i walkę, jaką zaprezentował tego dnia. Takie mecze chcemy oglądać! Gratulujemy!

23. kolejka konińskiej klasy okręgowej

Brudzew, 01.05.2014, godz. 17:00

Kasztelania Brudzew - Polonus Kazimierz Biskupi 3:2 (1:1)

Bramki: 24' Dawid Jaguś  0:1 (k.), 38' Jakub Lament 1:1, 62' Damian Witaszek 2:1 (k.), 68' Robert Bąkowski 3:1, 90+1' Marek Radocki 3:2

Kartki: 23' Adam Karbowy , Bartosz Simiński

Kasztelania: Dariusz Brzostowski, Adam Karbowy, Bartosz Simiński, Mariusz Walkowski, Damian Wodziński, Maciej Maliński (23' Damian Witaszek), Jakub Lament, Piotr Bieniek (60' Robert Bąkowski), Albert Gośliński, Artur Bednarczyk (75' Błażej Wiatrowski), Damian Bąkowski (82' Grzegorz Misiak)

Rezerwa: Paweł Bednarczyk, Kamil Bukowski, Rafał Kulak


30. kolejka klasy okręgowej

Orchowo, 14.06.2014, 16:00

0:4

 • KRUSZGEO
 • WĘGLOBUD. Goździkiewicz A.
 • GHP "DUBLET Bis"
 • Piotr Kwieciński
 • Krzysztof Walkowski
 • Waldemar Jankowiak
 • Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"
 • Piekarnia "A. Ciemniewski" Brudzew
 • PPHU "Jan-Pol"
 • Jacek Wzorek
 • Pizzeria Da Massimo


Lp. Klub Pkt.
1. Polonus Kazimierz Biskupi
35
2. Olimpia Koło
32
3. Wilki Wilczyn
29
4. Tulisia Tuliszków
27
5. Kasztelania Brudzew
27
6. Płomień Nekla
25
7. GKS Sompolno
22
8. Zjednoczeni Rychwał
22
9. Czarni Ostrowite
20
10. Warta Eremita Dobrów
18
11. Błękitni Mąkolno
15
12. Orzeł Grzegorzew
13
13. Polanin Strzałkowo
9
14. Strażak Licheń Stary
7
15. Sparta Sklejka Orzechowo
7
16. Polonia Golina
6

Błękitni Mąkolno 2-3 Polanin Strzałkowo
Płomień Nekla 1-3 Olimpia Koło
Polonus Kazimierz Biskupi 3-1 Wilki Wilczyn
Tulisia Tuliszków - Czarni Ostrowite
Zjednoczeni Rychwał 2-0 Sparta Sklejka Orzechowo
Orzeł Grzegorzew - Polonia Golina
GKS Sompolno - Strażak Licheń Stary
Kasztelania Brudzew - Warta - Eremita Dobrów

http://www.kasztelania.brudzew.pl/uploads/images/Sezon%202012/2013/logo-jarder-400x160.png

Mecze na żywo

Wyniki na żywo

Statystyki zbiorcze na stronę
ZKS Zagórów - Płomień Nekla
Polanin Strzałkowo - Polonus Kazimierz Biskupi
Polonia Golina - Górnik Kłodawa
Błękitni Mąkolno - Wicher Dobra
Kasztelania Brudzew - Warta Krzymów
Strażak Licheń Stary - GKS Sompolno
Sparta Sklejka Orzechowo - Orzeł Grzegorzew
Wilki Wilczyn - Warta - Eremita Dobrów
Szukaj