Categories: Kasztelania
      Date: wrz  5, 2017
     Title: Tylko remis w Nekli

Dwa trafienia Łukasza Kujawy, po których Kasztelania prowadziła w Nekli do przerwy 2:0 nie wystarczyły do pokonania aktualnego lidera tabeli konińskiej klasy okręgowej.

W pierwszej połowie nasz zespół dominował na boisku i kontrolował grę nie pozwalając gospodarzom na stworzenie groźniejszej akcji. Pewności siebie dodała niewątpliwie szybko strzelona bramka. W 9. minucie Daniel Szkudlarek zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Kujawy, a ten mając przed sobą już tylko bramkarza oddał strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Popularny "Kuja" jeszcze przed przerwą zdołał po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem asystę przy bramce zaliczył Mariusz Sobczak. Piłka po wybiciu od bramki przez golkipera Kasztelanii minęła obrońców Płomienia, przejął ją Łukasz Kujawa i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał większych szans przeciwnikowi, pewnie umieszczając piłkę w siatce.

W drugiej połowie częściej do głosu dochodzili piłkarze z Nekli, którzy w 70. minucie zdobyli bramkę kontaktową, a strzelił ją niepilnowany w polu karnym Szymon Szalaty, wykorzystując dośrodkowanie od kolegi z drużyny.

Stracona bramka wprowadziła sporo nerwów w szykach obronnych Kasztelanii, a Płomień poczynał sobie coraz śmielej. Efektem tego była bramka na remis zdobyta przez Marcina Depczyńskiego w 79. minucie. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu i to gospodarze po ostatnim gwizdku sędziego opuszczali murawę w lepszych humorach.

5. kolejka konińskiej klasy okręgowej

Nekla, 02.09.2017, godz. 17:00

Płomień Nekla - Kasztelania Brudzew 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Łukasz Kujawa (9'), 0:2 Łukasz Kujawa (45'), 1:2 Szymon Szalaty (70'), 2:2 Marcin Depczyński (82')

Żółte kartki: Kacper Budasz (36') - Adrian Kmita (33'), Łukasz Kujawa (50'), Tomasz Rozmarynowski (87'), Daniel Szkudlarek (90')

Płomień: Artur Siejak, Norbert Szklarz, Marcin Walkowiak (46' Mateusz Stachorski), Radosław Bagrowski, Kamil Będzieszak, Kacper Budasz (66' Radosław Siewert), Marcin Depczyński, Patryk Maciejewski, Michał Stankowski, Szymon Szalaty (85' Kazimierz Konieczka), Damian Wyrzykiewicz (46' Bartosz Figas)

Pozostali rezerwowi: Krystian Dzwoniarkiewicz, Marcin Dzwoniarkiewicz, Marcin Wojciński

Trener: Bartosz Figas

Kasztelania: Mariusz Sobczak, Damian Witaszek, Tomasz Rozmarynowski, Daniel Szkudlarek (70' Paweł Bednarczyk), Mateusz Ułanek, Mateusz Kaczmarek, Jakub Bukowski, Łukasz Pamin (80' Mateusz Żurawski) Adrian Malesza (63' Konrad Kubiak), Adrian Kmita (86' Emil Kuster), Łukasz Kujawa

Pozostali rezerwowi: Marcin Jadrych, Jakub Michalak

Trener: Łukasz Kujawa